Súčasný ateliér módy na ŠUP vo Svidníku reflektuje prostredníctvom svojej tvorby dnešnú fashion dizajnovú líniu v domácom i svetovom kontexte. Prostredníctvom módy sa snaží poukázať na aktuálne dianie v spoločnosti. Nápady mladých módnych návrhárov vychádzajúce z nekonečných inšpiratívnych zdrojov okolo nás sa pretvárajú do jasne definovaných foriem odevu, ktorý dáva mnohým ľuďom novú identitu a charakter.

Módou komunikujú, móda je ich vizuálnym jazykom. V rámci prehliadkového bloku 2022/2023 sa verejnosti predstavili aj tento mesiac. Bardejovská Bašta im poskytla priestory na prezentáciu svojej tvorby 10. februára 2023. Druhá módna prehliadka sa konala o týždeň neskôr v reštaurácii Lokál vo Svidníku, čo dodalo podujatiu rovnako zaujímavú atmosféru. Reštaurácia sa v podvečerných hodinách zaplnila do posledného miesta a umožnila tak milovníkom módy vychutnať si prehliadku kolekcií odevov zhotovených pod vedením odborných pedagógov odevného odboru na škole umeleckého priemyslu. Bol to výber toho najlepšieho, čo umeleckú školu úspešne prezentovalo na tohtoročných súťažiach doma aj v zahraničí, za ktorý opäť získali nejedno ocenenie.

,,Dámska móda nie je len o oblečení a doplnkoch. Je o štýle, vyžarovaní. Je to o tom, ako sa v tom cítite a ako sa s tým outfitom stotožníte. Sme radi, že aj po mesiacoch pandémie Svidník módou stále žije a návrhári majú stále množstvo nápadov, ktoré nám môžu ukázať naživo.” – dodáva jedna z mnohých účastníčok tejto akcie.