Posledná študentská výmena Erasmus+ projektu „Facing ARTS together“ sa taktiež odohrala na našej škole. Žiaci a učitelia z partnerských škôl v Lotyšsku, Chorvátsku a Českej republiky spolu so žiakmi a učiteľmi našej školy strávili šesť dní opäť kreatívne: tentoraz bolo ich úlohou vytvoriť krátke videá na témy A.R.T.S. (abuse, racism, threats, sterotypes).

Pracovať v medzinárodných skupinách na jednom spoločnom projekte je veľkou výzvou pre každého žiaka. Avšak ako aj pri predchádzajúcej tvorbe umeleckých fotografií, plagátov a multimediálnych výstupov, aj tentoraz výsledok celotýždňovej spoločnej práce je viac ako uspokojivý. Výsledné videá, ktoré žiaci vytvorili si môžete pozrieť na webovej stránke projektu.

Okrem práce na videách, sa vybraní žiaci zúčastnili aj nahrávania ďalšej epizódy nášho školského ŠUPcastu[DK1] , ktorý moderovala naša žiačka Karin Krutáková z 2.G triedy. Samozrejme, celý rozhovor je v anglickom jazyku.

Študentská výmena sa nemôže zaobísť bez spoznávania navštevovanej krajiny. Takto to bolo aj v tomto prípade: Svidnícky Skanzen a Pamätník sovietskej armády, Bardejov, Prešov, hrad v Starej Ľubovni, Sochárske sympózium v Starej Ľubovni a Štrbské pleso sú miesta, ktoré naši hostia spoznali na Slovensku počas tejto výmeny.

Naši hostia taktiež prijali pozvanie zúčastniť sa školského Majálesu, ktorý organizovala 3.G trieda práve v čase ich posledného večera na Slovensku. Spoločná zábava tak uzavrela posledné stretnutie študentov v rámci tohto projektu.